Uroczystość zakończenia 65. Olimpiady Chemicznej [RELACJA]

15 czerwca 2019 roku w Auli Wydziału Chemii UW odbyło się uroczyste zakończenie 65. Olimpiady Chemicznej, prowadzone przez Prezydium Komitetu Głównego: prof. dr. hab. Marka Orlika, prof. dr. hab. Aleksandrę Misicką-Kęsik, dr hab. Ewę Poboży, mgr Wandę Szelągowską i dr Dagmarę Tymecką.

Zaproszeni na tę uroczystość zostali laureaci i wyróżnieni w finalnym etapie zawodów wraz z ich nauczycielami, jak również członkowie Komitetu Głównego i Komitetów Okręgowych Olimpiady Chemicznej oraz goście reprezentujący władze: Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Wydziałów Chemii: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Chemii Fizycznej PAN i Instytutu Chemii Organicznej PAN, a także przedstawiciele sponsorów.

Zawody tegorocznej Olimpiady, do których przystąpiło 944 uczniów, rozpoczęły się 24 listopada 2018 roku. W drugim etapie wzięło udział 362 zawodników, a w finale, rozgrywanym w laboratoriach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej i salach wykładowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – 100 zawodników, z których ostatecznie 29 zdobyło tytuł laureata, a 4 – wyróżnienie (pełna lista laureatów i wyróżnionych jest zamieszczona na stronie http://www.olchem.edu.pl.).

Na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu nasz kraj reprezentować będą:

1. Kordian Głąbowski, uczeń II LO im. Mieszka I w Szczecinie
  2. Dominik Bałaban, uczeń V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie